Lea Gernáthová sa stala celkovou víťazkou Slovenského pohára,

Posted by on marec 16, 2014 in Aktuality | Komentáre vypnuté na Lea Gernáthová sa stala celkovou víťazkou Slovenského pohára,

keď  minulú sobotu zavŕšila svoju úspešnú sezónu druhým miestom v záverečných pretekoch Slovenského pohára mladších predžiačok ( dievčat do 11 rokov) v Bachledovej doline.,, Ako staršia v ročníku som tento rok mala veľkú šancu vyhrať. Využila som ju a som veľmi šťastná, že sa mi to podarilo.,, komentovala svoj úspech Lea.  Okrem Lei sa v prvej desiatke najlepších lyžiarok do 11 rokov umiestnila aj  Nikolka Repaská na piatom mieste a len deväťročná  Sophia Polák obsadila medzi staršími súperkami  celkove ôsme miesto ( v ročníku skončila druhá.) ,, Chcela som viac, pretože na tréningoch dokážem Leu aj poraziť, no na pretekoch sa mi to zatiaľ nepodarilo. Na budúci rok to so staršími bude ťažšie ale šanca je.,, povedala po pretekoch Nikolka.

Výbornú sezónu má za sebou aj jedenásťročná Rebeka Jančová, ktorá ako mladšia v ročníku medzi staršími predžiačkami ( do 13 rokov) skončila v celkovom hodnotení na 5.mieste ( svoj ročník vyhrala).  ,, Z ôsmich štartov v Slovenskom pohári Rebeka vo svojom  ročníku skončila len raz druhá všetky ostatné štarty vyhrala.,, doplnil  tréner Anton Boris. ,, Vo svojom ročníku som bola úspešnejšia ako minulý rok, ale vôbec som si to tak neuvedomovala, pretože stále som mala pred sebou nejaké lepšie súperky. Najmä Alica Surová bola tento rok neprekonateľná. Motivovali ma viac na sebe pracovať a to je dobre. ,, triezvo zhodnotila svoju sezónu Rebeka.